Logowanie

 

Katedra Nauk Humanistycznych
i Społecznych

Jakie są korzyści dla MŚP z uczestnictwa w projekcie?

interreg_logo.jpg

Jakie są korzyści dla MŚP z uczestnictwa w projekcie?

Przedstawiciele MŚP będą uczestniczyć w bezpłatnym szkoleniu, którego celem będzie uzyskanie nowych potencjałów w obszarze innowacji i zdolności do tworzenia nowych produktów i usług dla własnej firmy.

  • Tworzenie nowych produktów i usług

Pracownicy MŚP otrzymują wsparcie koncepcyjne i techniczne w pracy nad swoimi pomysłami na nowy produkt lub usługę. Przekazywana jest im również podstawowa wiedza na temat tworzenia modeli biznesowych. W ten sposób wspiera się proces przedsiębiorczego myślenia, który w przyszłości pracownicy będą mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy, jak również w rozwoju nowych produktów i usług dla firmy.

  • Tworzenie prostych prototypów

Pracownicy uzyskują dostęp do mobilnego środowiska pracy wyposażonego w narzędzia i materiały do tworzenia prostych prototypów i demonstratorów. W ten sposób pracownicy zdobywają wiedzę na temat szybkiego wykonywania prototypów (rapid prototyping), metody stosowanej w przedsiębiorstwach, po to aby przyspieszyć proces rozwoju produktu.

  • Wprowadzenie nowych technologii

Pracownicy MŚP mają możliwość przetestowania nowych technologii, takich jak okulary wirtualnej rzeczywistości czy drukowanie 3D i poprzez to uzyskać dodatkowe kompetencje w obsłudze tych urządzeń.

  • Wdrożenie twórczych metod pracy

Pracownicy MŚP, współpracując z trenerami innowacji, pracują nad pomysłami na nowe innowacyjne produkty i usługi  i nad optymalizacją procesów wewnętrznych w firmach ucząc się przy tym nowych metod pracy opartych na co-workingu i pitchingu. Implementacja tych metod w codziennej pracy zwiększy efektywność pracowników MŚP oraz wspomoże przedsiębiorstwa w rozwiązywaniu przyszłych wyzwań rynkowych.

  • Pozyskanie informacji nt. potencjału edukacyjnego w regionie

Poprzez zaprezentowanie swojej firmy i udział w warsztatach sieciujących MŚP uzyskują dostęp do wykwalifikowanej młodej kadry kształconej w najlepszych szkołach zawodowych  na obszarze wsparcia. W ten sposób już na wstępnym etapie nawiązuje się kontakt pomiędzy pracodawcami w regionie a  młodymi zdolnymi ze szkół zawodowych, co wspomaga budowę regionalnego potencjału.

Loga partnerów projektu oraz teskt: Projekt „Mobilne Laboratoria Innowacyjności i Usług Wzmacniania Potencjału Innowacyjności w Regionie Transgranicznym – TRAILS” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję